Tapflo

ТОВ "Тапфло Україна"

БРОШУРИ ТА ІНСТРУКЦІЇ

Перекачування азотної кислоти і каустичної соди

Широко відомо, що виробництво молочної продукції вимагає високого рівня гігієни, так як в молочних продуктах міститься досить велика кількість мікроорганізмів. Для запобігання розмноження бактерій необхідно ретельно і регулярно чистити все виробниче обладнання як зовні, так і всередині. Якщо з зовнішньої мийкою все відносно зрозуміло, то як же вимити обладнання зсередини? А такого обладнання на молочному виробництві досить багато. Тут застосовуються такі складні пристрої і агрегати, як пастеризатори, сепаратори, клапани, насоси, охолоджувачі, фільтри і ін. Звичайно, можна розібрати кожну установку і вимити все вручну, але цей процес буде дуже трудомістким і займе багато часу. Крім того, всі ці вузли з'єднані між собою трубопроводами. Також, при переході виробництва з одного продукту на інший необхідна ретельна внутрішня чистка всього технологічного обладнання.

З розвитком науково-технічного прогресу почали застосовувати хімічну внутрішню мийку обладнання за допомогою установок, забезпечених насосами, ємностями, клапанами, міксерами і т.д. На цих установках готують спеціальні миючі розчини, які прокачують насосами по всім трубопроводах і технологічному устаткуванню. Суть такої мийки полягає в тому, щоб промити все обладнання всередині спеціальними миючими розчинами з додаванням сильнодіючих хімічних реагентів, що нейтралізують всі види забруднень. Така внутрішня чистка отримала назву CIP-мийка (абревіатура з англійської - Cleaning-In-Place), тобто «мийка-на-місці» - без розбирання виробничої лінії і демонтажу робочих вузлів. Для CIP-мийки обладнання застосовують різні розчини, але найпоширеніші серед них це розчин каустичної соди і розчин азотної кислоти. Ось тут і криється основна складність в приготуванні розчинів, а саме - подача в ємність для змішування концентрованих азотної кислоти і каустичної соди, які на професійному жаргоні називають просто: «азотка» і «каустик». Ці хімреагенти перекачуються в ємність спеціальними хімічно стійкими насосами, адже не кожен насос зможе впоратися з таким складним завданням.

З цим завданням успішно справляються мембранні пневматичні насоси TAPFLO пластикової серії TR 20PTT і T50PTT. Дані насоси виконують таке завдання на багатьох молочних підприємствах як в Україні, так і в усьому світі. Крім того, провідні європейські виробники молокопереробних ліній встановлюють мембранні насоси TAPFLO в своїй стандартній комплектації.

 

Додатки

Інформація про продукт:
Насоси серії PE & PTFE

Брошура:
Мембранні насоси.pdf

 

 


Інший приклад

CTH CEs

Мембранні насоси для перекачування казеїнового клею

Незважаючи на велику в'язкість казеїнового клею, насоси Tapflo вже давно перекачують його на більшості підприємств з виробництва гофроупаковки України.

детальніше

pt_ptfe_t200

Чим же так гарні мембранні насоси TAPFLO для даної задачі? Справа в тому, що вони виготовлені зі спеціального монолітного високомолекулярного поліетилену (PE HD), який в 7 разів більше стійкий до хімічного і механічного зносу ніж стандартний поліпропілен (РР). Ще один важливий факт, виробництво мембранних насосів TAPFLO відрізняється від аналогів тим, що зберігається повна цілісність корпусу в камері високого тиску, що збільшує міцність насоса і, як наслідок, термін його служби.

А мембрани насосів TAPFLO заслуговують на особливу увагу, адже вони також виготовлені за спеціальною технологією типу «сендвіч», яка виключає контакт хімреагентів з місцем приєднання мембрани до штоку насоса. Металеве кріплення мембрани упаяні в гумову оболонку, а зверху мембрани запаяні шар армованої гуми і шар PTFE, який і контактує з рідиною, що перекачується. Дана технологія дозволяє продовжити термін служби кожної мембрани в 3-5 разів в порівнянні з аналогами.

Найчастіше, молокозаводи отримують «азотку» і «каустик» в бочках або каністрах. Мембранні насоси TAPFLO легко монтуються над ємністю або прямо на ній і з легкістю викачують рідину. Варто відмітити, що патрубки насоса можуть бути розташовані в будь-якому положенні по осі їх обертання, що значно полегшує їх установку і експлуатацію. Мембранні насоси TAPFLO мають чудову всмоктувальну здатність, тому не вимагають спеціального підключення до ємності з хімреагентів, досить опустити в горловину пластикову трубку або шланг. Для полегшення переміщення між ємностями насос може бути укомплектований спеціальними ручками для зручності його транспортування.

Мембранні насоси TAPFLO мають ряд переваг, які відрізняють їх від всіх інших насосів, сама значна перевага, про яку варто згадати окремо - це простота їх конструкції. Мембранні насоси TAPFLO мають мінімум деталей і дуже просто розбираються. Розібрати і зібрати насос TAPFLO може будь-який співробітник підприємства без особливої ​​підготовки. А це, в свою чергу, дозволяє легко їх обслуговувати. Компанія ТОВ «ТАПФЛО» надає безкоштовні відео-матеріали та друковані інструкції по експлуатації для навчання технічного персоналу молокозаводів правилам експлуатації та обслуговування. При необхідності, фахівці компанії ТОВ «ТАПФЛО» проводять замовникам безкоштовні майстер-класи на місці встановлення насосів.

pt_ptfe

На закінчення необхідно підкреслити, що за допомогою мембранних насосів TAPFLO CIP-мийка на підприємствах молочної галузі проходить за планом, без збоїв, простоїв і поломок. Мембранні насоси TAPFLO надійно і довговічно виконують це завдання на молочних підприємствах усього світу протягом багатьох років.

Матеріал підготував: Сергій Курілов, +38 (050) 415 40 50, kurilov@tapflo.ua

Якщо Вам необхідно подібне рішення або рішення, що враховує Ваші умови, будь ласка зв'яжіться з sales@tapflo.ua.

О Tapflo: Tapflo Group є незалежною сімейною компанією, європейським виробником та світовим постачальником пневмопривідних мембранних насосів, відцентрових насосів та іншого промислового обладнання. Представництва компанії Tapflo успішно працюють у більш ніж 30 країнах світу, а дистриб'ютори нашої продукції – у більш ніж 45 країнах світу.