Tapflo

ТОВ "Тапфло Україна"

БРОШУРИ ТА ІНСТРУКЦІЇ

Насоси для нетекучих складів: особливості та характеристики | Tapflo

Насосы для нетекучих составов

Насоси для нетекучих складів: особливості та характеристики

Багато галузей виробництва стикаються з перекачуванням в’язких, густих та порошкоподібних речовин харчового та промислового виду. Вибір відповідного устаткування для них найскладніший, оскільки треба враховувати не тільки саму в’язкість, а і втрати продуктивності в системі перекачування.

Загальна вимога до вибору насоса для нетекучих складів — наявність великого всмоктуючого патрубка або бункера. Інші характеристики потрібно підбирати під фізико-хімічні властивості речовин, що перекачуються. Наприклад, якщо на виробництві найважливіша гігієнічність, то найкращий варіант — кулачкова модель. Для однорідної маси середньої в’язкості підійде шестеренна, а для абразивних речовин — гвинтова.

Що належить до нетекучих складів

Умовно такі речовини можна розділити на дві великі категорії — харчові та промислові. До перших належать: мед, фарш, тісто, патока, креми, пасти, крохмалі, відходи (картопляні очистки та інші), курячі тельбухи, паштет, сир та інші продукти. Промислові — це цемент, герметик, шлам, смола, глина, бруд тощо.

Звісно, для всіх цих категорій не можна купити універсальний насос. Незважаючи на те, що в них є одна загальна характеристика (найвища в’язкість та густота), інші хімічні та фізичні властивості суттєво відрізняються. Тому вони по-різному взаємодіють з обладнанням та матеріалами його виготовлення. Нижче ми зібрали найкращі насоси виробництва бренду Tapflo, які ідеально підійдуть під різні речовини та умови виробництва.

Гвинтовий насос

Гвинтовий насос — найпоширеніша модель для транспортування нетекучих мас в’язкістю 1000 000 сПз. Крім того, для нього не страшні тверді частинки в складі, чим не може похвалитися, наприклад, шестеренний насос. Механізм роботи такого пристрою простий та нагадує домашню м’ясорубку.

Належить до об’ємних роторних моделей, тобто речовини перекачуються за допомогою роботи ротора (деталь, що обертається) і статора (статичної деталі). Після всмоктування всередину робоче середовище переміщається вздовж осі гвинта в «кишенях», утворених поглибленнями гвинта і стінками корпусу. Коли гвинтові виступи входять у статор, виникає замкнутий простір, і маса, що перекачується, не може переміститися назад.

Гвинтовий насос має функцію самоусмоктування та дозування, може нагнітати дуже високий тиск та абсолютно невибагливий в обслуговуванні.

Шестеренний насос

Підходить для перекачування речовин середньої в’язкості, у яких немає абразивів. Якщо на вашому виробництві працюють саме з такими речовинами і стоїть вибір між гвинтовим та шестеренним насосом, рекомендуємо вибрати другий. Він практичніший і дешевший.

Як випливає з назви, основний робочий вузол пристрою — шестерні. Вони створюють перепад тиску в камері, унаслідок чого маси, що перекачуються, заповнюють порожнини між зубцями й рухаються до нагнітального патрубка.

Компанія Tapflo випускає такий насос у 4 серіях, 2 з яких ідеально підходять для транспортування нетекучих складів:

  • Top Gear G — обладнання загального призначення, представлене в 9 типорозмірах. Справляється з динамічною в’язкістю до 80000 мПа · с.
  • Top Gear H — спеціалізований пристрій, у якому є можливість доукомплектації спеціальним ущільнювачем, запобіжним клапаном, сорочкою обігріву. Особливо важлива обігрівальна сорочка, оскільки багато неплинних речовин можуть додатково загусати під час зниження температури.

Мембранний насос

Таке обладнання досить популярне в промисловому секторі, хоча під час роботи з високов’язкими речовинами має невисокий ККД. Основний робочий вузол — мембрана (діафрагма), закріплена з обох боків. Під дією приводу (гідравлічного, механічного або пневматичного) вона згинається за аналогією поршня і всмоктує/виштовхує робоче середовище.

Мембранні насоси максимально прості в експлуатації та встановленні. Вони дають можливість перекривати напірну магістраль без зупинки насосного обладнання, можуть довго працювати на сухому ходу та мають високі показники самовсмоктування. Також ними можна перекачувати пожежонебезпечні та вибухонебезпечні середовища, токсичні та агресивні склади.

Кулачковий

Найкраще обладнання для перекачування високов’язких середовищ у безперервному плавному потоці. Це найдорожчий пристрій зі списку, оскільки його виробництво є досить складним. У конструкції немає деталей, які швидко зношуються.

Речовини переміщуються за допомогою кулачків, які виступають на роторах, що рухаються в протилежні сторони. Обертаючись, кулачки переміщують середовище, що перекачується, у порожнинах між ними й корпусом до вихідного патрубка.

У цього насоса високий рівень гігієнічності, він максимально дбайливо транспортує продукти, зберігаючи їхню структуру, має функцію реверсу й не дає пульсації під час подачі.

Перистальтичний насос

Перистальтичний насос найгірше підходить для високов’язких середовищ через його невисокий ККД у роботі з такими складами. Але це не означає, що його не використовують у виробництві. Справа в тому, що в нього є важливі переваги — відсутність контакту речовини з елементами корпусу, максимально дбайливе перекачування, функція дозування, простота інтеграції в систему, легкість обслуговування. Також він може працювати на сухому ході.

Принцип дії імітує роботу шлунково-кишкового тракту, через що обладнання і отримало свою назву. Конструкція складається зі шланга, який служить робочою камерою, валу, роликів, прикріплених до нього, та треку, що знаходиться навколо шланга.

Коли робоча маса потрапляє в шланг, вона підхоплюється роликами, які на рівній відстані передавлюють шланг, притискаючи його до треку, і в такий спосіб перекочують до вихідного отвору.

 

Якщо ви сумніваєтеся, чи підходять описані насоси під запити вашого бізнесу, зателефонуйте нашому менеджеру за вказаним телефоном або залиште заявку на сайті для отримання консультації.

О Tapflo: Tapflo Group є незалежною сімейною компанією, європейським виробником та світовим постачальником пневмопривідних мембранних насосів, відцентрових насосів та іншого промислового обладнання. Представництва компанії Tapflo успішно працюють у більш ніж 30 країнах світу, а дистриб'ютори нашої продукції – у більш ніж 45 країнах світу.