Tapflo

ТОВ "Тапфло Україна"

БРОШУРИ ТА ІНСТРУКЦІЇ

Як вибрати насос для лакофарбових матеріалів | Tapflo

насос для лакокрасочных материалов

Як вибрати насос для лакофарбових матеріалів

Насоси використовуються на всіх етапах виробництва лакофарбової продукції. Ними перекачують фарби, лаки, клеї, розчинники, оліфи, смоли, ґрунтовки, мастики та інші речовини. Усі вони мають складні будови, тому підбирати відповідне обладнання для їхнього транспортування досить складно. Під час вибору потрібно враховувати в’язкість ЛФМ, чи містять вони тверді частинки, наскільки швидко застигають, чи мають у складі агресивні компоненти та багато іншого.

Як вибрати насос для лакофарбових матеріалів: 5 порад

Вибираючи відповідне обладнання, рекомендуємо звертати увагу на такі особливості лакофарбових матеріалів:

  1. Лакофарбові матеріали — горючі речовини. Їх компоненти можуть виділяти пари та гази, які легко спалахують. Тому рекомендуємо купити насос, оснащений вибухозахищеним мотором, а також із проточною частиною з бронзи.
  2. Багато лаків, клеїв і фарб мають корозійні властивості або вступають у хімічні реакції із чавуном. Для таких речовин варто придбати обладнання, внутрішні вузли якого виготовлені з нержавіючої або легованої сталі.
  3. В’язкість ЛФМ може бути постійною та змінною. У фарб та лаків вона зазвичай становить 500-3000 сПз, що не так проблемно для вибору відповідного пристрою. Але для клеїв є більший розкид і вищі показники — 3000-50000 сПз. У цьому випадку орієнтуйтеся спочатку на відповідність характеристик насоса в’язкості, а потім порівнюйте інші показники.
  4. Майже всі лакофарбові матеріали мають властивість загусати, коли знаходяться у відкритих резервуарах. Для збереження їхньої плинності та полегшення перекачування варто використовувати промислові міксери, насоси з функцією дозування для подачі активних хімічних рідин, а також стежити за стабільним температурним режимом. Тому зверніть увагу, щоб вибраний насос для перекачування ЛФМ легко з’єднувався з іншими пристроями, а також давав можливість встановлювати на нього кожух обігріву.
  5. Деякі речовини не переносять гідравлічну пульсацію. Через це вони можуть змінити структуру та стати непридатними. Тому рекомендуємо купити насос для лакофарбових матеріалів, що не дає пульсацій або інтегрується з гідравлічними демпферами.

Це основні характеристики, але є і інші чинники: необхідна продуктивність, наскільки складно виконувати обслуговування, чи потрібна цілодобова безперебійна робота та інші. Якщо вам потрібна допомога у виборі пристрою, який ідеально підійде під усі запити, зателефонуйте нашим менеджерам або залиште заявку на консультацію на сайті.

Популярні насоси для перекачування лакофарбових матеріалів

На основі розглянутих вище характеристик, ми підібрали 4 різновиди обладнання для перекачування ЛФМ. Це спеціалізовані варіанти, оскільки для такого широкого спектру речовин неможливо купити універсальний насос.

Шестеренні

В асортименті шведського виробника Tapflo шестеренний насос представлений 4 категоріями, що дає змогу вибрати ідеальний пристрій під конкретні завдання. Для лакофарбових матеріалів найбільше підходять 3:

  • Top Gear MAG — герметичне обладнання, оснащене магнітною муфтою, підходить для токсичних та вибухонебезпечних речовин;
  • Top Gear L&RBS — пристрій, яким можна перекачувати рідини з низькою в’язкістю: розчинники, ацетон та інші;
  • Top Gear H — насос спеціального призначення, на який можна додатково встановити сорочку обігріву, запобіжний клапан та спеціальний ущільнювач.

Гвинтові

Мають безклапанну конструкцію та дають змогу змінювати напрямок потоку в процесі роботи. З таким обладнанням можна без проблем перекачувати густі, в’язкі та тягучі речовини. Вироблення безпосередньо залежить від кількості обертів двигуна.

Мембранні

Мембранний насос — одне з найкращих рішень для ЛФ промисловості. Він без проблем транспортує високов’язкі та особливо токсичні рідини. Крім того, пристрій не отримає механічних пошкоджень, якщо в нього випадково потраплять тверді частинки, не вимагає змащування в процесі роботи, робоча камера максимально герметична, тому виключає протікання та заподіяння шкоди співробітникам виробництва й довкіллю. Конструкція пристрою також виключає виникнення іскри, тому мембранним насосним обладнанням можна транспортувати вибухо- та пожежонебезпечні рідини.

Хімічні

Особливий різновид обладнання, призначений для токсичних та агресивних середовищ. За способом роботи найчастіше відцентрові, але також є перистальтичні, мембранні та гвинтові моделі.

О Tapflo: Tapflo Group є незалежною сімейною компанією, європейським виробником та світовим постачальником пневмопривідних мембранних насосів, відцентрових насосів та іншого промислового обладнання. Представництва компанії Tapflo успішно працюють у більш ніж 30 країнах світу, а дистриб'ютори нашої продукції – у більш ніж 45 країнах світу.